Blog > Komentarze do wpisu
Liquid smoke -ciekły dym

liquid smoke-ciekły dym

Liquid smoke czyli tzw. ciekły dym to skondensowany zapach wędzonki w postaci brązowego płynu.Kilka kropel dodane do potrawy sprawia,że potrawa pięknie pachnie wędzonką a zamarynowane z jego dodatkiem mięso lub ryba np. łosoś smakuje jakby zdjęto je prosto z grilla lub z wędzarskiego kija.

W masowym przemyśle dodawany jest do tzw. wędzonych serów,chipsów o smaku grilla,sosów BBQ a także sosów i garmażerii.

Gdyby ktoś wątpił w jego naturalność to jest on skoncentrowanym efektem spalania się wiórów pewnych gatunków drewna.Ten pokazany przeze mnie jest uzyskany ze spalania się amerykańskiego orzecha białego (hickory).Wykorzystywana jest do tego jeszcze pewna amerykańska odmiana jabłoni i pewna odmiana argentyńskigo drzewa strączkowego.Nie mniej gorący dym przechodzi rurami do skraplacza.Tam jest chłodzony i z pomocą wody skraplany a następnie poprzez odparowanie skoncentrowany.Produkt dopuszczony do konsumpcji przez Europejski Urząd ds Żywności.

Monopol na ciekły dym mają Amerykanie

Tak z ciekawości zerknęłam sobie na etykietkę wszech ukochanej przyprawy Maggi.Oj,aż się zdziwiłam ileż tam sztucznych chemicznych składników.

Odsyłam na ciekawy artykuł o tzw. gotowcach czyli gotowych sosach,mieszankach przypraw i innych poprawiaczach smaku.

 

 

 

sobota, 17 stycznia 2015, samira.nl

Polecane wpisy

zBLOGowani.pl
Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów przepisy kulinarne Durszlak.pl Durszlak.pl Durszlak.pl Durszlak.pl